BORA varné dosky s odsávačom

KTORÝ SYSTÉM ODSÁVAČA SA HODÍ DO VAŠEJ DOMÁCNOSTI?
Chcete kuchynskú linku pozdĺž stien, alebo radšej kuchynský ostrovček? Máte bývanie v starej zástavbe, alebo v podkroví? Bývate v jednoizbovom byte, alebo vo viacgeneračnom domčeku? Existuje nespočetné množstvo obytných priestorov, ktoré majú svoje vlastné rozvrhnutie, a napriek tomu všetky spája jedno: kuchyňa, ktorá je ich stredobodom. Kuchyne sú rôzne rovnako ako ľudia, ktorí v nich varia. Ako by sa vám páčilo mať pri navrhovaní a plánovaní kuchyne úplnú slobodu? Systémy odsávača varnej dosky sú rovnako individuálne ako vy – či už potrebujete modulárny alebo kompaktný systém.

Systém s odťahom von
Pri systéme odvodu vzduchu BORA sú kuchynské výpary odvádzané ventilátorom, potrubným systémom BORA Ecotube a puzdrom v stene BORA 3box priamo do vonkajšieho prostredia. Z priestoru na varenie tak úplne odstránite ako paru, tak aj zápach. Pretože všetky systémy BORA pracujú na rozdiel od bežných kuchynských digestorov s chytrou technológiou prúdenia namiesto presunu veľkých objemov vzduchu, odvádzajú z budovy menej teplého vzduchu a šetria tak energiu.

Recirkulácia
BORA recirkulačný systém je alternatívne riešenie odvádzania vzduchu. Kuchynské výpary sú ventilátorom odvádzané do špeciálne vyvinutého filtra, ktorý zápach účinne odstráni. Systémy BORA s recirkuláciou vzduchu tak zaisťujú svieži vzduch v kuchyni. Pretože pri systémoch s recirkuláciou vzduchu zostáva teplý vzduch v miestnosti, sú ideálnym riešením pre pasívne a nízkoenergetické budovy.

BORA Novinky 2023/2024