OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

BORA výhody

      Klíma
Konečne môžete variť na čerstvom vzduchu - konečne môžete variť bez rušivého telesa kuchynského odsávača pár.

Čím ďalej sa kuchynské výpary rozšíria, než sa ich podarí odsať, tým viac sa v priestore šíria pachové a tukové častice, ukladajú sa na povrch nábytku a prenikajú látkami. Výsledok: Vy, Vaša rodina a Vaši hostia dostanú nemilý prídel pachov z pečenia, varenia a dusenia ešte na niekoľko dní. BORA s tým efektívne skoncuje. Tukové častice uvoľnené počas varenia sa v priestore nerozptyľujú, zachytáva ich totiž tukový filter z nerezovej ocele.

  Voľný výhľad

Žiadne rušivé teleso kuchynského odsávača pár vo výške hlavy.

BORA Vás oslobodí od limitov bežných kuchynských digestorov. Žiadne hrany a rohy vo výške hlavy, o ktoré by ste mohli zavadiť. Žiadny ohnutý chrbát. V zornom poli Vám neprekáža para a nezahmlia sa Vám okuliare. Výhľad bez obmedzenia. Práve v prípade otvorených kuchýň už nestoja kuchárky a kuchári vďaka systému BORA stranou, ale súčasťou inšpirujúcej pohostinnosti.

 
Sloboda plánovania
Nové možnosti v kuchynskej architektúre.

Okrem mnohých technických výhod, ktoré si môžete vďaka BORA užívať, to sú predovšetkým úplne nové možnosti pri plánovaní kuchyne, a o nich Vás dokáže BORA presvedčiť. Môžete robiť prakticky čokoľvek, čo ste si už dlho želali. Variť pri okne a pod šikmým stropom, mať kuchynský ostrovček bez rušivého telesa odsávača pár, viac miesta pre závesné skrinky v malej kuchyni, minimalizmus bez medzier ... BORA je tak meradlom pre novú kuchynskú estetiku - úplne bez rušivého telesa kuchynského odsávača pár.
                                                                   

 
Ticho
Výrazne tichšie než konvenčné kuchynské odsávače pár

Hluk znamená stres. V mnohých životných situáciách mu bohužiaľ nemôžeme uniknúť. Prečo sa ale práve pri varení vystavujeme dobrovoľne rámusu od kuchynského odsávača pár? Predsa len nás tu skoro 70 dB (A) zaťažuje priamo vo výške hlavy. Jednoznačne príliš hlučné a stresujúce. BORA je naopak pri varení a pečení sotva počuť - aj pri nastavení na najvyšší prevádzkový stupeň vznikajú len minimálne hluky, ktoré sú dokonca tichšie ako pečenia steaku. Umožňuje to premyslená technika s tichým chodom motorov, ktoré nie sú umiestnené vo výške hlavy. O to ostatné sa postará perfektné oddelenie pár a radosť z varenia - špeciálne v otvorených kuchyniach - Vám už nič nepokazí.
             

 
Úspora energie
BORA neplytvá cennými zdrojmi.

Účet je jednoduchý: konvenčné kuchynské odsávače pár odsávajú z Vašej kuchyne 1 000 m3 vzduchu za hodinu. To nestojí len viac elektriny, to je poznať aj na faktúre za kúrenie. Digestor neodsáva konieckoncov len výpary, ale aj cenné izbové teplo - rýdze plytvanie cennými zdrojmi.
BORA pracuje v súlade so životným prostredím a neodsáva ani polovicu vzduchu ako bežné kuchynské odsávače pár. Rozumne použitá rýchlosť prúdenia miesto veľkého objemu vzduchu je našou devízou. Čo dokážu oceniť najmä všetky zodpovedné kuchárky a všetci zodpovední kuchári v nízkoenergetických, príp. pasívnych domoch.
           

 
Čistenie
Jednoduché čistenie v umývačke.

Čistenie kuchynských digestorov je problematika sama o sebe: Je to prácne, časovo náročné, často realizovateľné len za použitia náradia, a k tomu všetkému iba s pochybným výsledkom. Poznatok, ktorý platí ako pre vnútorné súčasti, tak aj pre veľké povrchy. Komplikované najmä v prípade stropného vetrania: pre demontáž a montáž filtra a vyčistenie musíte vyliezť na rebrík rovno trikrát. U výrobkov BORA je čistenie jednoduché ako detská hra. Všetky pohyblivé časti je možné demontovať iba rukou, úplne bez použitia náradia. Naskladajte ich jednoducho do svojej umývačky - a hotovo.
         
 
Kvalita
Kvalitné materiály pre dlhú životnosť.

Keď ide o kvalitu našich výrobkov, je pre nás dobré len to najlepšie. Kvalitné materiály zaručujúce vysokú funkčnosť a životnosť sa zlúčili do prémiového systému bez kompromisov. Všetky kovové pohľadové diely digestorov značky BORA vyrábame z rýdzej nerezovej ocele. Všetky sklokeramickej varnej dosky v našich troch produktových líniách sú zo sklokeramiky značky Schott, bez obsahu ťažkých kovov - čo je mimochodom celosvetový unikát. Aby ste mali z varenia s výrobkami BORA dlhotrvajúcu radosť.
    

 

Aktuality

 • 23 Sep 2019

  Výstava AREA 30 Lohne 2019

  Prinášame vám novinky z výstavy AREA 30 v Lohne, kde firma Schuller prezentovala najnovšie trendy na rok 2020.

 • 08 Máj 2016

  Showroom Bora - Nemecko, Raubling

  BORA - praktické a technické informácie zo školenia, showroom plný inšpirácií, praktické a funkčné varenie na BORA spotrebičoch. Neustále sa snažíme o to, aby sme našim zákazníkom vedeli poskytnúť čo najefektivnejšie informácie. 

 • 15 Mar 2016

  Panelový systém - Next Cube

  Panelový systém - Next Cube je efektývny obklad steny medzi pracovnou doskou a hornými skrinkami. Systém sa dá vyskladať zo skla alebo vysokotlakého laminátu. Na tento obklad je možné zavesiť rôzne praktické príslušenstvo, ktoré dizajnovo oživí vašu kuchyňu.

archív